Şartlar ve Kurallar

ŞARTLAR & KURALLAR

Teslimat Sekli ve Ücreti: D Takı sanal mağazasından vermiş olduğunuz siparişler anlaşmalı kargo firmaları kanalıyla en geç 3 iş günü içinde adresinize teslim edilecektir. Sipariş tutarı 50 TL den düşük olan siparişlerde kargo ücreti alıcıya aittir.

Haftasonu Siparişleri:Cumartesi-Pazar veya tatil günlerinde verdiğiniz tüm siparişler, bir sonraki Pazartesi günü veya iş günü işleme alınacaktır.

Stok Bilgileri: Sipariş verdiğiniz ürün, siz sipariş vermeden önce sitede mevcut görünse de, sipariş işlemleri sırasında stoklarımızda kalmayabilir. İstediğiniz ürünün stoklarımızda olmaması durumunda, size uyarı maili gönderilecektir.

Ödeme Şekli: D Takı sanal mağazasından yapmış olduğunuz alışverişlerin ödemesi Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile yapılmaktadır. Banka Havale bilgilerini aşağıda bulabileceğiniz gibi, Sipariş Teyid Mailinde ayrıca belirtilecektir. Banka Havalesi, Sipariş Teyid Mailini aldıktan sonra engeç 2 iş günü içinde yapılmalı ve havale veya EFT dekontu info@dtaki.com adresine e-mail ile bildirilmelidir.

Havale yapabileceğiniz Bankalar ve Hesap Numaraları:
Hesap Adı : Arif Özgür Perçiner
İş Bankası
IBAN : TR15 0006 4000 0014 2510 4893 78

Alıcı Bilgileri: Siparişinizin en kısa sürede, hatasız bir şekilde size ulaşabilmesi için, Müşteri Bilgileri sayfasında yer alan Kişisel Bilgiler formuna kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurmanızı önemle rica ederiz. Eksik veya yanlış doldurulan bilgiler sebebiyle oluşabilecek gecikmelerden Mağazamız sorumlu değildir.
Fatura Bilgileri formunda  “Teslimat adresi Teyid” seçeneği yer almaktadır. Fatura Adresinizi ve eğer farklıysa,Teslimat Adresinizi mutlaka belirtiniz.

Fiyat: D Takı sanal mağazamızdaki ürünlerin fiyatları, TL para birimi üzerindendir ve tüm ürün fiyatlarına KDV dahildir.

İade Prosedürü
Alışveriş sitemiz üzerinden yapılan satışlar için Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulamaktadır.

İade edilecek ürün veya ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Kargo taşıması nedeniyle üründe oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise teslim anında teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tesbit tutanağı (zabıt) tutturularak iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim ediniz. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk müşterinin olacaktır ve ürün bize geri iade edilemez.

Cayma Hakkı Nedeniyle İade Koşulları:

 • İadenin, satın alınan ürünün etiketi, vakumlu veya jelatinli ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
 • Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için bir haftalık geri iade süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.
 • Satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
 • Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.
 • Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı sözkonusu değildir.
 • İade edeceğiniz ürüne ilişkin İletişim Formu‘nu doldurunuz. Formunuz onaylandıktan sonra size geri dönüş mail yolu ile yapılacaktır.
 • Ürünle birlikte orjinal faturası (iade faturası kesilecekse ekine faturamızın fotokopisi eklenir), orjinal kutusu, ambalajı, garanti kartı, varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.

Ayıplı Mal İade Koşulları:

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

 • Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı ürün bildiriminde bulunmalıdır.
 • Ayıplı ürün bildiriminde, ürünün ithalatçısı veya yetkili servisi tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri bu haktan faydalanamaz.
 • Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine göre ayıplı mal statüsünde bulunan ürünün orjinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır. Ürün iade edilirken ürün faturası da geri gönderilmelidir. İade faturası kesilecekse ekine faturamızın fotokopisi eklenir.
 • İade edeceğiniz ürüne ilişkin İletişim Formu‘nu doldurunuz. Formunuz onaylandıktan sonra size geri dönüş mail yolu ile yapılacaktır.
Para İade Süresi:
İade edilen ürünlerin bedeli, ürün bize ulaştığı ve yukarıdaki şartların sağlandığı belirlendikten itibaren 10 (on) gün içinde iade edilir.
İade Yöntemi ve Taşıma: DTaki.Com tarafından onaylanan geri iade gönderimlerinizin tarafımızdan anlaşmalı kargo ile yapılması durumunda kargo ücreti;

 • Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerde ALICI tarafından karşılanır.
 • Ayıplı Malların iadesinde SATICI tarafından karşılanır.
Anlaşmalı kargolarımız dışında yapılan geri gönderimlerde kargo bedeli müşteri tarafından karşılanmalıdır. Aksi takdirde ürün geri gönderilir. Size anlaşmalı kargo firma bilgisi iade öncesinde bildirilecektir.
Garanti: Sanal Mağazamızda satılan tüm ürünler minimum 2 yıl olmak üzere üretici firma garantileri altındadır. Aşağıda belirtilen durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalır;

a. Garanti süresi dahilindeki ürünlerin, Ürünün üçüncü şahıslat tarafından müdahale görmüş olması, tamir edilmeye çalışılmış olması, bütünlüğünün bozulması,

b. Ürünün, uygun olmayan koşullarda kullanılması (yüksek/alçak elektrik, yüksek ısı, üstüne sıvı dökülmüş olması vb) ve müşteri kullanım hataları mevcut ise,

c. Düşürülmüş, kırılmış, fiziksel darbelere maruz kalmış ise,

d. Yangın, kaza ve kasti hareketler neticesinde hasar görmüş ise,

satılan ürünler garanti kapsamı dışında kalır.